Skalka Benecko
banner
Rezervace

Krkonoše a tipy na výlet - Hotel  Skalka - ubytování a restaurace Benecko

 

Hotel Skalka ubytování Benecko - Krkonoše

Vrchlabí - vzdálenost 10 km

 Vrchlabí je vstupní bránou Krkonoš. V létě můžete posedět na množství předzahrádek u restaurací, v zimním období využít návštěvy některé z přilehlých kavárniček, navštívit různé zkrášlovací salóny, nebo se vydat za nákupy. Pro milovníky památek je k prohlídce připraven Vrchlabský klášter, kostel, a krkonošské muzeum. Pro odvážné jsou z vrchlabského letiště připraveny vyhlídkové lety nad Krkonošemi.

 

Hotel Skalka ubytování Benecko - Krkonoše

Jilemnice - vzdálenost 10 km

Jilemnice je malé krkonošské městečko, které nabízí svým občanům poměrně klidný život. Najdete zde krkonošské muzeum, náměstí s kašnou v zimě zdobí 5m vysoká sněhová socha vládce hor Krakonoše.  Z radniční věže je krásný výhled na podhorskou nezkaženou přírodu. Zdejší sportovní gymnázium navštěvovalo mnoho vrcholových sportovců a medailistů z největších světových klání.

 

Hotel Skalka ubytování Benecko - Krkonoše

Špindlerův Mlýn - vzdálenost na kole 8 km, autem 25 km

Největší lyžařské středisko v republice s množstvím sportovních a adrenalinových atrakcí, např:
Bobová dráha, monkey park, aquapark, paragliding - tandemové lety, bunge jumping...
Špindlerův mlýn je znám svými náročnými sjezdařskými tratěmi. V březnovém období se ve „Špindlu" konají sjezdařské závody světové úrovně.

 

Hotel Skalka ubytování Benecko - Krkonoše

ZOO Dvůr Králové nad Labem - vzdálenost 35 km

Výlet do ZOO ve Dvoře Králové potěší celou rodinu. Čerstvě narozená mláďata, otevřené Africké safari s volně pobíhajícími zvířaty, jízda vláčkem, každé Africké zvíře na které si vzpomenete a všechny otevřené dostupné atrakce na Vás čekají v ZOO Dvůr Králové nad Labem. „Afrika jako na dlani", ideální výlet pro Vás a Vaše děti
Cena vstupného:
Plné vstupné 160,-Kč
Snížené vstupné 100,- Kč  / děti 6-15 let / studenti denního studia do 26 let s průkazem ISIC / Senioři nad 65 let / ZTP, ZTP-P, průvodce ZTP-P.
Dětské vstupné 40,- Kč / děti 2-5 let
Rodinné vstupné 470,- Kč / nejvýše 2 dospělí a 2 děti (6-15 let).

 

Hotel Skalka ubytování Benecko - Krkonoše

Adršpašské skály

Velmi zajímavé skalní útvary Adršpašsko-teplických skal jsou navštěvovaným a přitažlivým cílem turistických výletů do severovýchodních Čech v příhraničí s Polskou republikou.
Adršpašské skalní město včetně Teplických skal je tvořeno kvádrovými pískovci, které vymodeloval do prazvláštních útvarů mráz, voda, vítr a je zpřístupněno značeným několikakilometrovým okruhem spletí cestiček pokrytých pískem, okolo skalních útvarů jako je např. věž připomínající lidské postavy, zvířata, či stavby, pilíře, komíny nebo sloupy.
Celá skalní oblast spadá do CHKO Broumovsko a je vyhlášena národní přírodní rezervací.

 

Hotel Skalka ubytování Benecko - Krkonoše

Pramen Labe

Naše nejmohutnější řeka Labe pramení ve výšce (1.386 m.n.m) v rašeliništích Labské louky.
V roce 1684 byl  Pramen Labe vysvěcen královehradeckým biskupem Janem z Talemberka a tím se sporná Labská louka stala definitivně Českým územím.
Pramen Labe tvoří symbolicky skruže s vydlážděním, lavičkami a kamennou stěnou s vyobrazením 26 emblémů významných měst kudy řeka k moři protéká. Tok řeky měří 1.122km
Kousek pod Labskou loukou padá Labe z výšky asi  40ti metrů vysokého vodopádu do Labského dolu a protéká dál hlubokým údolím až do  přehrady ve Špindlerově Mlýně.
Pramen Labe se nachází v 1.zóně ochrany Krkonošského národního parku (KRNAP) Autem se dostanete nejdál na Horní Mísečky kde musíte zaparkovat na záchytném parkovišti, dále můžete pokračovat pešky (7,5km) nebo kyvadlovou dopravou - autobusem na Zlaté návrší.
Od Hotelu Skalka je cyklotrasa přímo k prameni Labe.